Doručení nad 500Kč ZDARMA na pobočky Zásilkovny, až k Vám domů nad 1000Kč / 1500Kč. Odesíláme do druhého dne, vše skladem! Sortiment každý den rozšiřujeme, stáhněte si naše vouchery a novinky!

Oříškové krémy

Oříškové krémy - k čemu jsou dobré? To je přesně ono: dobré! :-)

Jsou prostě pozitivní. Obsahují řadu nutričně významných látek - minerálních látek, vitamínů, enzymů a stopových prvků. Dejme si ruku na srdce: kdo z nás jí pravidelně oříšky a v dostatečném množství? Ne nadarmo se o ořeších říká, že jsou potravou pro mozek. Vlašské ořechy nebo ořechy pekan ostatně mozek také připomínají. Ale nejen pro mozek: konzumace ořechů je prospěšná celému tělu, zejména zdravým kostem, zubům, očím, pokožce, vlasům, nehtům... Myslíme tím konzumaci pestré škály ořechů - a jejich substituentem jsou právě ořechové krémy.

Ořechové a semínkové krémy jsou vyrobeny buď zastudena - raw, nebo drcením a mletím zatepla, na hrubší či jemnější konzistenci. 

Arašídový krém, někdy také označovaný jako arašídové máslo, je například ve Spojených státech, Británii nebo Nizozemí častou součástí snídaně. Hodí se i na topinku, opečený chléb či jiné pečivo i v takové brutální variantě, jako je chleba s arašídovým máslem a kečupem :-) Něco pro děti, že?

Ale vážně - arašídové máslo do skupiny ořechů ani nepatří. Arašídové máslo každopádně oceníte do řady dezertů a sladkostí, pro domácí výrobu "Mars tyčinek" ale také třeba jako součást arašídových omáček v asijské kuchyni, součást zálivek a dipů a na mnoho dalších způsobů využití.

Mezi pravé ořechové krémy patří třeba výživné krémy z vlašských ořechů, lískových ořechů nebo z mandlí. Řada z nich má vysoký obsah vápníku, hořčíku, draslíku a stopových prvků. Doporučujeme je přidávat do zálivek do salátů, kterým tak zvyšují nutriční hodnotu a dodají jim zajímavou chuť. Stačí zkoušet a ochutnávat, experimentovat a hrát si.

Mezi krémy z dalších semen a oříšků pak naleznete například krém z kešu ořechů, z konopných semínek, ze slunečnicových či dýňových semínek a z řady dalších úžasných plodů a semen, které nám poskytují celé spektrum výživných látek. 

Konzumace semínek a ořechů se doporučuje často právě kvůli vápníku nebo hořčíku, ale ořechy obsahují i vitamíny řady B, nenasycené mastné kyseliny a další prvky. 

Pokud jste mlsouni, vyzkoušejte ořechové krémy nasladko - přimíchejte do nich javorový sirup, med, agávový sirup nebo jiné sladidlo a míchejte. Nám osobně chutná třeba arašídový krém nebo krém z vlaškých ořechů s javorovým sirupem. Smíchat zhruba půl na půl a dobře promíchat. Po tom bychom se mohli utlouct. Lžička na chuť nestačí :-)

Tak s chutí do toho, zkoušejte a experimentujte. Ořechy a semínka jsou ideální kombinací toho, co je zdravé, a co může být i dobré.