Družstvo KNCU

Družstvo KNCU (Kilimanjaro Native Co-operative Union) je nejstarší na africkém kontinentě. Sídlí v malém městečku Moshi, vzdáleném necelých 20 kilometrů od Kilimanjara.

Cafédirect odebírá kávová zrna přímo od kooperativy KNCU, se kterou přímo spolupracuje už od roku 1994. Cafédirect odvádí družstvu zpět přes 50% zisků z jejich kávy. V případě družstva KNCU trvá spolupráce již přes 20 let.

Družstvo díky spravedlivým cenám za svou kávu může školit farmáře v oblasti kontroly kvality, hospodaření s přírodními zdroji, chuťových testech kávy, správné sklizni, managementu kávových farem, obnovu kávových výsadeb, aby byla zajištěna dlouhodobě udržitelná vysoká kvalita kávy. Část finančních prostředků je také investována do rozvoje místní komunity.

Za šálkem kávy Cafédirect Kilimanjaro není jen skvělá chuť prvotřídní kávy, ale i úsilí a vůle všech, kteří se podílejí na tom, abyste si mohli tuto kávu vychutnat. A ti si zaslouží za svou kávu spravedlivou cenu. Díky systému Fairtrade a Cafédirect dostanou ale ještě něco navíc – vaše uznání.