Doručení nad 500Kč ZDARMA na pobočky Zásilkovny, až k Vám domů nad 1000Kč / 1500Kč. Odesíláme do druhého dne, vše skladem! Sortiment každý den rozšiřujeme, stáhněte si naše vouchery a novinky!

Indiáni Arhuacos a jejich přežití díky kávě

Pokud Vás také zajímají příběhy za každým výrobkem, zbožím či potravinou jako nás, tady je jeden silný příběh - o indiánech Arhuacos, kteří v kolumbijském pohoří Sierra Nevada de Santa Marta bojují o zachování své existence a svého stylu života: jako by nestačilo, že je před pár set lety při kolonizaci území vyháněli a zabíjeli španělští dobyvatelé. Usadili se ve výše položených územích divokých hor, ale o svou existenci bojují dnes znovu - proti těžařům dřeva a nerostných surovin. Indiáni na území, na němž žijí, nemají žádný právní nárok. Jediná šance, jak jejich existenci a přírodě blízký životní styl zachránit, je tato území odkoupit. Pro svou obživu a zachování svého území pěstují organickou kávu, která je jednou z mála možností výdělku, které mají. Tuto kávu si nyní můžete zakoupit u nás v Reformhaus.cz

Pěstování této kávy je jednou z mála možností obživy pro indiány Arhuacos, kteří ji pěstují v horách kolumbijského pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Tato káva je nejen jejich obživou, ale také záchranou jejich způsobu života. A to doslova: výtěžek z prodeje kávy putuje na výkup území, které obývají tisíce let, ale přesto si jej dnes musí vykoupit, aby na něm mohli vůbec žít! Španělští dobyvatelé vyhnali indiány vysoko do hor, ale dnes jejich životní styl narušuje dál kolumbijská vláda, která povoluje těžařům těžit dřevo a nerostné suroviny na území, kde indiáni žijí. To indiány často bytostně ohrožuje a jedinou možností je území, na které byly před stovkami let vyhnány a odkud jsou vyháněni právě nyní, vykoupit pro vlastní existenci. Nákupem této kávy tak pomůžete nadačnímu fondu Arhuacos v této snaze.

Česká televize dokonce o indiánech Arhuacos a nadačním fondu natočila reportáž, kterou můžete shlédnout zde

Zrnková káva Arhuacos je dostupná ve variantách 250g nebo 500g. Je pražena na středně světlý stupeň pražení, dováží se lodí přímo od Indiánů Arhuacos bez prostředníků. Chuťový profil kávy jsou karamelizované mandle, hořká čokoláda, sušené meruňky. Káva je pro každého milovníka dobré kávy, pro všechny, kteří mají zájem pomoci udržet tisíciletou tradici indiánů ze Sierra Nevady. 

Situace Arhuaců v současnosti

Stovky let žijí v dokonalé symbióze s přírodními zákony, udržují tradiční rituály a věnují se poctivému pěstování kávy a kakaa. Zdá se ale, že pokora a respekt k matce Zemi ztrácí v moderní společnosti hodnotu a důležitost. I proto příslušníci indiánského kmene Arhuacos, kteří žijí v kolumbijském pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, usilují o navrácení svých teritorií, která jim po staletí zajišťovala obživu. Poslední potomci kmene Arhuacos hledají nové možnosti pomoci také ve spolupráci  s neziskovými organizacemi z různých zemí světa. 
 

Nadační fond Arhuacos dává věci do pořádku

Ceníme si snahy této unikátní komunity, která usiluje o udržení přírodní rovnováhy a harmonizuje žití na Zemi. Nesouhlasíme s bezprávím, kterému indiánský kmen Arhuacos musí čelit. Jenže pouhý nesouhlas toho příliš nezmůže. Právě proto jsme založili nadační fond Arhuacos s účelem shánět finanční prostředky na vykupování půdy, které patřily tomuto indiánskému kmeni odnepaměti a ze kterých byl postupně vysidlován. Na vykoupených pozemcích vzniknou chráněná území, na nichž budou indiáni kmene Arhuacos moci opět nerušeně žít v souladu s přírodními zákony a tisíciletými tradicemi. 

Proč podpořit kmen Arhuacos?

Dlouhá staletí žijí Arhuacové v naprostém souladu s přírodními zákony. I díky nim dosud z planety Země zcela nezmizel nekonzumní a neegoistický způsob života.

Nechceme zakládat indiánský skanzen, ve kterém by obyvatelé žili jen ze štědrých darů. Usilujeme o to, aby kmen Arhuacos dostal zpět svá území a na nich soběstačně hospodařit bez obav z dalšího vysidlování. Tito kolumbijští indiáni dokáží žít z toho, co si sami vypěstují. Stačí jim k tomu jediné. Vaše pomoc, která jim navrátí úrodná území.

Dovoz poctivé kávy nastartuje soběstačnou ekonomiku indiánů

Další naše pomoc spočívá ve vykupování tradičních indiánských produktů (kávy, kakaa a vlněných brašen -mochil ) za férové ceny.

Dovážíme kávu přímo z indiánských komunit ze Sierra Nevady. A není to obyčejná káva. Kávová zrna jsou pěstovaná přirozeně bez použití chemie. Sklízí se jedenkrát ročně a sběr probíhá s co možná největším respektem k přírodě.

Dovozem těchto kvalitních produktů podporujeme růst ekonomiky indiánů Arhuacos. Spolupracujeme s institucemi, které zakládají ochranné zóny. Právě v nich se Arhuacové budou moci nerušeně věnovat tomu, co je naučili jejich předkové.

Zde můžete zakoupit kávu od indiánů Arhuacos v gramáži 250g nebo 500g