Doručení nad 500Kč ZDARMA na pobočky Zásilkovny, až k Vám domů nad 1000Kč / 1500Kč. Odesíláme do druhého dne, vše skladem! Sortiment každý den rozšiřujeme, stáhněte si naše vouchery a novinky!

Jak si užít zdravé grilování zeleniny?

Jak na grilování zeleniny? Rádi se s vámi podělíme o naši čerstvou zkušenost z tohoto týdne. Vyzkoušeli jsme ke grilování cukety, baklažán, červené i bílé papriky, kukuřici, ale také meloun, jablka, tortilly a seitan ze seitanfixu

gril_brac

Zeleninu není potřeba předem nijak upravovat či marinovat, naopak seitan jsme namáčeli v marinádě z olivového oleje, sójové omáčky a směsi koření. Do ní jsme dali jak koření na gyros, tak přilepšili špetkou koriandru a pepře. Samozřejmě koření lze zvolit dle vlastní chuti a preferencí, i podle toho, zda grilujete i pro děti apod. 

Grilovali jsme na domácím plynovém grilu s plochou deskou, kterou jsme po rozpálení potřeli olivovým olejem. Zeleninu připravenou na tenké plátky jsme potírali až přímo na grilu marinádovou směsí. Chce to pravidelně obracet a potírat, tenké suroviny jako cukety a tortilly hlídat, aby se nepřipekly. 

 

 

 

Naším jednoznačným favoritem se stal lilek, známý také jako baklažán. Dokonce tak, že jsme si jej ještě druhý den udělali samostatně, s naším kvalitním ajvarem, s dobrou hořčicí a pestem z medvědího česneku, spolu s bio quinoou, kterou prodáváme i na váhu. Výsledek vidíte na druhé fotografii. Doporučujeme vyzkoušet :-)

A pokud se na jídlo nechcete dívat jen na fotografiích, ale také myslíte na svou letní dovolenou nebo nějaký dobře strávený víkend v září či říjnu, podívejte se na stránky Lesního penzionu & seminářového centra Novina, kde si můžete vybrat z nabídky víkendů a letních týdnů pro strávení Vaší dovolené s čistě vegetariánskou (veganskou) stravou nebo si objekt třeba pro větší skupiny pronajmout. 

Dáte si ke grilování dobré veganské víno ze Španělska nebo třeba dobrou kávu? Oboje je možné :-)

gril_quinoa